دانشگاه وسترن انتاریو

دانشگاه وسترن انتاریو یا (University of Western Ontario: UWO) یک دانشگاه دولتی در شهر لندن در استان انتاریو کانادا است. این دانشگاه دارای 13 دانشکده و سه کالج وابسته بوده و نزدیک  26000 دانشجو در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی, ودر 400 رشته دانشگاهی  در آن مشغول تحصیل می باشد.

برای علاقمندان به تحصیل در کانادا قطعا جالب است که بدانند دانشگاه وسترن انتاریو در سال 1878 تاسیس شده و یکی از قدیمیترین دانشگاه‌های کانادا می‌باشد. این دانشگاه دارای یکی از زیباترین محوطه های دانشگاهی در بین دانشگاه‌های کانادا است. این محوطه 455 هکتار وسعت داشته و محصور شده توسط محله های مسکونی و رودخانه تامز با تقاطع بخش شرقی دانشگاه است. این دانشگاه دارای دوازده دانشکده و دانشگاه است.

دانشگاه وسترن پیشینه ای عمیق در امر آموزش و تحقیقات در زمینه علوم انسانی دارد که به فارغ التحصیلان، شیوه تفکری انتقادی را آموزش داده و اهمیت خدمت به جامعه را به آنها نشان می دهد. همچنین دانشکده پزشکی و دندانپزشکی Schulich، دانشکده بازرگانی Richard Ivey و سایر دانشکده های آنها در حقوق و مهندسی به آرامی خلاقیت، نو آوری و مدیریت، که خصوصیات کلیدی تجربه تحصیلی در این دانشگاه است، را به دانشجویان  آموزش می دهند.

دانشگاه وسترن در زمینه تحقیقات نیز بسیار فعال است و فعالیت های تحقیقاتی دانشگاه بواسطه مشارکت بخش خصوصی و دولتی، از آزمایشگاهها و کارگاههای این دانشگاه فراتر رفته و به زندگی مردم راه یافته است. از اتاق های جراحی گرفته تا جلسات هیئت مدیره، از کارخانه ها گرفته تا موشک های فضا پیما، دانشگاه وسترن اکتشافاتی در تمامی این زمینه ها داشته و شیوه زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

دانشگاه وسترن مراکز تحقیقاتی فراوانی دارد. این مراکز شامل موسسه فلسفه Rotman، مرکزی برای تحقیقات در مورد مغز و ذهن، موسسه آفریقا، موسسه کانادا-آمریکا و مرکزی برای محیط زیست و توسعه پایدار می شوند.

رنک دانشگاه وسترن انتاریو در بین دانشگاههای کانادا براساس رتبه بندی تایمز 8 در کانادا و 190 در جهان است.

شرایط پذیرش دردانشگاه وسترن اونتاریو

  • شرایط مورد نیاز زبان انگلیسی
    • مدرک تافل IBTبا میانگین 83 و هیچ بخشی زیر 20 نباشد.
    • مدرک آتیلتس با میانگین 6.5 و هیچ بخشی کمتر از 6 نباشد.
  • ارائه مدرک پیش دانشگاهی(جهت دوره کارشناسی)
  • ارایه مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد (برای دوره های دکتری) با معدل بالای 70%

هزینه های تحصیل در دانشگاه UWO

میزان شهریه  دانشگاه وسترن برحسب رشته تحصیلی متغیر بوده وبین 12000تا175000 دلار کانادا است. علاوه بر آن، هزینه یکساله زندگی بین 10000 تا 15000 دلار کانادا برآورد می گردد.

کتابخانه ها ،گالریها و موزه های دانشگاه وسترن اونتاریو

کتابخانه دانشگاه، وسترن شامل شش کتابخانه حاوی  بیش از 2.45 میلیون جلد کتاب است، و همچنین منابع الکترونیکی شامل کتاب الکترونیکی، عناوین سریالی و پایگاه های داده را تحت پوشش قرار می دهد.

دانشگاه وسترن دو گالری هنری، گالری Artlab و گالری مکینتاش را اداره می کند. گالری هنر Artlab در مرکز هنرهای بصری جان Labatt واقع شده است که تقریبا 14 پروژه در هر سال در آن نمایش داده می شود و محصولات مفهومی و تجربی را از طیف وسیعی از رسانه ها کاوش می کند. گالری "Artlab" نیز با هدف کمک به پژوهش و شیوه های دانشجویان و اعضای هیئت علمی است. گالری McIntosh یک گالری هنری عمومی است که از سال 1942 افتتاح شده است. این گالری به عنوان مرکز ارائه و انتشار دانشگاه، و همچنین جامعه گسترده تر لندن و نشان دادن اقدامات پیشرفته و پژوهش در زمینه تاریخ هنر و هنر نقاشی معاصر. می باشد. این گالری قدیمی ترین گالری هنری دانشگاه در استان انتاریو است که در ابتدا به عنوان نمایشگاه نقاشی های هنرمندان جنگی از گالری ملی کانادا افتتاح شد. در سال 2014، 683 آثار مجموعه گالری در سراسر پردیس اصلی دانشگاه، از طریق برنامه ArtShare گالری در سال 2014 ارائه شد.

دانشگاه وسترن اونتاریو همچنین دارای ارتباطات علمی و اداری با موزه باستان شناسی انتاریو است. موزه در اصل از مجموعه ای از آثار هنری در ساختمان های مختلف در سراسر لندن، از جمله کالج دانشگاه غرب و کالج میدلسکس، به وجود آمدو رسما در 28 فوریه سال 1978 افتتاح شد، ایجاد آن توسط رئیس دانشگاه و دانشکده علوم اجتماعی غربی تسهیل شد. اگر چه موزه به عنوان یک سازمان خیریه مستقل به ثبت رسیده است و مدیران آن همچنان توسط هیئت مدیره دانشگاه منصوب می شوند.

خوابگاههای دانشگاه وسترن

در سال 2015 حدود 24 در صد از دانشجویان دوره کارشناسی از جمله 79 درصد از دانشجویان سال اول از خوابگاههای دانشگاه استفاده کرده اند.

بزرگترین ساختمان مسکونی در دانشگاه سالن Safe-Maitland Hall است که 1،252 دانشجوی سال اول را دارد. کوچکترین ساختمان مسکونی، خانه المنی است که 224 دانشجوی سالانه دارد. آپارتمان های دانشگاهی شامل Bayfield Hall است که شامل 299 واحد 1 خوابه، سالن Beaver & Ausable که شامل 99 واحد 2 خوابه و Lambton Hall شامل  150 واحد 2 خوابه است.

دیدگاه‌تان را بنویسید: