شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

طول دوره کارشناسی برای دانشجویان بسته به رشته انتخابی و دانشگاه به طور معمول 3 تا 4  سال تحصیلی است. در زیر به دو پارامتر مهم در پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس یا کارشناسی ویژه علاقمندان به تحصیل در کانادا خواهیم پرداخت.

  • شرط معدل در دانشگاه های کانادا

برای پذیرش تحصیلی از دانشگاههای کانادا باید معدل متقاضی در مقطع دیپلم دبیرستان بالاتر از 14 باشد. البته بعضی از دانشگاههای ممتاز و دربرخی از رشته ها نیاز به معدل بالای 15 می باشد. اما عملا بسته به میزان رقابت در آن رشته، ممکن است تنها معدل های بالا مورد پذیرش  دانشگاه واقع شوند. بسته به نوع دانشگاه و رشته ای که می خواهید در آن پذیرش بگیرید، بعضا ممکن است متقاضی مجبور به گذراندن چند واحد درسی قبل از ورود به دانشگاه برای تطبیق خود با نظام آموزش کانادا شود.

  • شرایط زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی

در بیشتر دانشگاههای کانادا، زبان رسمی، زبان انگلیسی است. البته چندین دانشگاه فرانسوی زبان نیز در کانادا وجود دارد. دانستن زبان انگلیسی برای موفقیت دانشجویان در کانادا بسیار الزامی است. بنابراین متقاضیانی که دیپلم خود را در کشورهای غیر انگلیسی زبان دریافت نموده اند، ملزم به ارائه مدارک زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش در دانشگاههای انگلیسی زبان کانادا هستند. مدرک زبان انگلیسی مورد پذیرش برای دانشگاههای کانادا، مدرک آیلتس و مدرک تافل می باشد و سطح نمره زبان مورد قبول برای دانشجویان معمولا آیلتس آکادمیک با نمره بالاتر از 6.5 میباشد.

البته بعضی از دانشگاههای کانادا درصورتیکه متقاضی سایر شرایط پذیرش را داشته باشد، به متقاضی پذیرش مشروط می دهند. یعنی اگر نمره زبان متقاضی بالاتر از 5 و یا 5.5 بود متقاضی میتواند از آن دانشگاه پذیرش گرفته، ولی باید قبل از شروع تحصیل یک و یا دو ترم را در برنامه های زبان دانشگاه به تحصیل مشغول شده و پس از گذراندن این واحدها می تواند در رشته اصلی خود مشغول تحصیل شود. البته باید توجه داشت با اینکه دانشگاه های کانادا، به متقاضی پذیرش تحصیلی مشروط اعطا می کنند، ممکن است افسر سفارت کانادا که بررسی کننده ی مدارک شما به منظور اخذ ویزا است، درخواست ویزای تحصیلی شما را ریجکت نماید. این مورد بسیار به شرایط سنی متقاضی وابسته است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید با کارشناسان موسسه مقدم مشورت نمایید تا بدون هر گونه ریسک، بتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید: