تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به دلایل زیادی در میان الویت های برتر بسیاری از دانشجویان و علاقمندان به تحصیل در سراسر دنیا قرار دارد. از جمله مهترین دلایل، می توان به امکان اخذ اقامت دائم بعد از تحصیل در کانادا، محیط عاری از تبعیض نژادی و چند فرهنگی بودن کشور کانادا و اعتبار بالای مدارک دانشگاهی و کالج های کانادا در سراسر دنیا اشاره کرد. در این بخش سعی شده است که به تمامی سوالات شما علاقمندان به تحصیل در قالب مطالب دقیق آموزشی پاسخ داده شود.

در این صفحه از سایت به تمامی سوالات شما در مورد تحصیل در کانادا پاسخ داده خواهد شد ، همچنین در بخش زیر نیز مقالاتی در این مورد برای شما عزیزان درج خواهد شد که به صورت روزانه آپدیت میگردد و میتوانید آخرین اخبار را از این بخش مشاهده فرمایید.

تحصیل در کانادا - نکات ضروری پیرامون دلایل انتخاب کشور کانادا برای تحصیل

تحصیل در کانادا

دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا، به صورت استانی اداره می شوند. از اینرو، نظام آموزشی موسسات آموزش عالی کشور کانادا، درهر استان کمی متفاوت است. از اینرو، هر فرد برای تحصیل در کانادا ، با توجه به رشته تحصیلی، پیشینه تحصیلی خود در ایران، سطح زبان انگلیسی، شرایط سنی و … شرایط متفاوتی را دارا خواهد بود که امکان گرفتن پذیرش را در تعدادی از استان ها ممکن است افزایش یا کاهش دهد. از اینرو، به منظور بررسی دقیقتر پرونده تحصیلی شما، توصیه می شود با مشاوران موسسه مهاجرتی مقدم ، در مورد پرونده تحصیلی خود مشاوره نمایید تا راهکار تضمینی به شما ارایه شود.

دانشجویان سراسر دنیا به دلایل بسیار زیادی کالج ها و دانشگاه های کانادا را برای تحصیل انتخاب می نمایند. از مهمترین آنها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امکان اخذ اقامت کانادا بعد از تحصیل در کانادا:

با توجه به قوانین مهاجرتی کانادا، فارغ التحصیلان بین المللی که با موفقیت دوره تحصیلی حداقل دو ساله خود را در کانادا طی نموده اند، می توانند با کسب ویزای کار ۳ ساله، به کار حرفه ای در کانادا بپردازمند. بعد از این دوره سه ساله، به راحتی می توانند اقامت دائم خود را در کشور کانادا اخذ نمایند. به منظور اطلاع از شرایط تحصیل در کشور کانادا و ارزیابی مدارک خود برای اخذ اقامت دائم از کانادا با خدمات مشاوره ای موسسه مهاجرتی مقدم، وضعیت خود را ارزیابی نمایید.

 • محیط عاری از تبعیض نژادی و چند فرهنگی بودن کشور و امکان ایجاد مکانی فوق العاده برای تحصیل در کانادا

کانادا به عنوان چند فرهنگی ترین کشور دنیا شهرت جهانی دارد. این مورد، باعث افزایش روزافزون شمار دانشجویان علاقمند به تحصیل در کانادا شده است. دانشجویان بین المللی در کشور کانادا، بدون توجه به رنگ پوست و فرهنگ، می‌توانند به صورت آزادانه در دانشگاه های کانادا با هر پوشش و عقایدی به کسب علم بپردازند.

از جمله سایر دلایل افزایش علاقه به تحصیل در کانادا نیز میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 • زیباییهای طبیعی کشور کانادا
 • کسب تجربه بین المللی حین تحصیل در کانادا
 • اعتبار بالای مدارک کالج ها و دانشگاه های کانادا در سراسر دنیا
 • مردم مهماندوست کانادا

موسسه مهاجرتی مقدم با در اختیار داشتن کادر توانمند، و با آشنایی کامل به قوانین مهاجرتی و تحصیلی کانادا و همچنین اشراف به دانشگاه های کانادا، و تسلط به بازار کار این کشور، امکان تحصیل در کانادا را به طور تضمینی برای شما فراهم می نماید.

تحصیل در دانشگاه های کانادا

هر ساله تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی در سراسر جهان به منظور تحصیل در کانادا ، در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری عازم این کشور می شوند. دانشگاه های کانادا به کیفیت بالا و استانداردهای بین المللی در سطح جهان معروف هستند. همچنین در رشته هایی شامل کامپیوتر، علوم و هوافضا نیز شهرت جهانی دارند. دانشگاه های کانادا با دارا بودن امکانات در سطح جهانی، امکان تحقیقات را در اختیار دانشجویان علاقمند در تمام مقاطع تحصیلی قرار می دهند. از لحاظ هزینه نیز، تحصیل در کانادا ، ارزانتر از تحصیل در کشور های انگلیسی زبان نظیر آمریکا و انگلیس می باشد. شرایط مهاجرتی کانادا نیز، همواره با تسهیل روند اقامت دائم برای فارغ التحصیلان خارجی این کشور، باعث افزایش علاقمندی به تحصیل در کانادا شده است. بمنظور ارزیابی خود برای تحصیل در دانشگاه کانادا ، هم اکنون با مشاوران موسسه مهاجرتی مقدم تماس حاصل نمایید.

تحصیل در کالج های کانادا

کالج های کانادا توانسته اند با در اختیار قرار دادن محیط آموزش عملی، همواره بهترین تکنسین ها را به جامعه کار کانادا معرفی کرده اند. اغلب دانشجویان، بعد از تحصیل در کالج کانادا ، بدلیل کسب مهارت های کاری لازم، به راحتی جذب بازار کار کشور کانادا می شوند. بسیاری از کانادیی ها، به جای صرف زمان و هزینه زیاد برای تحصیل در دانشگاه کانادا، به تحصیل در کالج روی می آورند. به این ترتیب از سنین جوانی، جذب بازار کار مرتبط با علاقه ی خود می شوند. در بعضی رشته ها، دانشجویان، در حیل تحصیل در کالج کانادا ، به مدت یک سال به دوره ی کاراموزی با حقوق می پردازند. دوره کاراموزی، بهترین فرصت برای دانشجویان بین المللی، برای کسب تجربه کاری در کانادا و تامین مخارج دانشگاه در ترم های باقیمانده از تحصیل می باشد. بعد از تحصیل در کالج کانادا ، دانشجویان بین المللی به راحتی میتوانند ویزای کاری کشور کانادا را اخذ می نمایند. به این ترتیب وارد پروسه کسب امتیاز لازم جهت اقامت دایم کانادا میشوند. به منظور اخذ راهنمایی در مورد پذیرش و تحصیل در کانادا در یکی از کالج های کانادا، با مشاوران مهاجرتی ما در ارتباط باشید.

به منظور ارزیابی وضعیت تحصیلی خود و ارائه بهترین راهکار مهاجرت تحصیلی، نسبت به تعیین وقت مشاوره اقدام نمایید.

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا به عنوان یکی از مطمئن ترین راه های اخذ اقامت کانادا می باشد. به تمامی فارغ التحصیلان کالج ها و دانشگاه های کانادا، ویزای کار کانادا اعطا می شود. به این ترتیب دانش آموختگان کانادا میتوانند در بهترین دانشگاه های جهان مشغول به کار شوند. چنانچه سوالاتی نظیر موارد زیر در ذهنتان نقش بسته، شما را به خواندن مقاله ویزای تحصیلی کانادا دعوت می نماییم.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا | هزینه ویزای تحصیلی کانادا | ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه؟ | شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا کالج | آیا ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ | شرایط و حداقل های ویزای دانشجویی کانادا | شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان

ادامه مطلب ویزای تحصیلی کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا همواره در میان با کیفیت ترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته اند. هر ساله تعداد کثیری از دانشجویان از سراسر جهان به منظور تحصیل در کانادا ، در مقاطع مختلف عازم این کشور می شوند. چنانچه سوالاتی در زمینه ی دانشگاه های کانادا دارید، از شما دعوت می نماییم این مقاله آموزشی را به دقت مطالع فرمایید.

سوالاتی نظیر چرا دانشگاه های کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب کنم؟ | تحصیل در دانشگاه های کانادا یا تحصیل در کالج؟ | هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقایسه با سایر دانشگاه های جهان | آیا من شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارم؟ | آیا امکان اخذ اقامت دایم کانادا بعد از فارغ التحصیلی برای من مهیا است؟

ادامه مطلب دانشگاه های کانادا

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا

اگر به دنبال اطلاع از کلیه شرایط تحصیلی در دانشگاه های کانادا هستید، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می نماییم. در این مقاله به تمامی سوالات شما در زمینه شرایط تحصیلی دانشجویان در دانشگاه های کانادا پاسخ داده می شود. سوالانی پیرامون شرایط تحصیل در دوره کارشناسی کانادا | هزینه تحصیل در کانادا | شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا | بورسیه تحصیل در کانادا | زمان ارسال مدارک و گرفتن پذیرش از دانشگاه.

ادامه مطلب شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا

 

تحصیل در مدارس کانادا

سن تحصیل در مقاطع ابتدایی در کانادا 6 تا 11 سال است. همچنین، سن تحصیل در دبیرستان کانادا ، 12 تا 18 سال می باشد. در کشور کانادا ، مدارس به صورت دولتی و خصوصی اداره می شو. مدارس در کشور کانادا در دو مقطع ابتدایی و دبیرستان برگزار می شوند. از علاقمندانی که پیرامون تحصیل در مدارس کانادا ، به اطلاعات تکمیلی نیاز دارند، دعوت می شود مقاله تکمیلی تحصیل در مدارس کانادا را مطالعه نمایند. در این مقاله به کلیه سوالات شما در زمینه شرایط تحصیل در مدارس کانادا | تفاوت نظام آموزشی استان های کانادا | هزینه تحصیل در مدارس و … پاسخ داده می شود.

ادامه مطلب تحصیل در مدارس کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

علاقمندان به تحصیل در کشور کانادا، به این نکته توجه داشته باشند که مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیلی یکی از شایعترین روش های مهاجرتی می باشد. کشور کانادا با وضع قوانین مهاجرتی ویژه، به فارغ التحصیلان خارجی خود، این امکان را می دهد که بعد از اتمام دوره ی تحصیلی خود در کانادا، بتوانند در صورت تمایل اقامت دایم کانادا را کسب نمایند. به منظور بررسی وضعیت شما در این روش، شما را به مطالعه مقاله مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دعوت می نماییم.

 

از علاقمندان به تحصیل و زندگی در کانادا دعوت می نماییم اطلاعات عمومی در مورد کانادا و استان های کانادا را در صفحه درباره کانادا دنبال کنید.

9 دیدگاه‌ها

 1. علی

  سلام من می خواهم برای تحصیل درمقطع لیسانس برای کانادا اقدام کنم می خواستم بدونم هزینه تحصیل برای مقطع لیسانس حدودا چقدره

  پاسخ
  • پاسخ به سوال هزینه تحصیل در کانادا

   هزینه تحصیل در کانادا بر اساس رشته و استانی که قصد دارید در اون تحصیل کنید متفاوت است. ولی به طور میانگین، هزینه شهریه دانشگاه های کانادا سالیانه 20 هزار دلار و 10 هزار دلار سالیانه برای زندگی در کانادا در نظر داشته باشید.

   پاسخ
 2. سهیلا هادی

  با سلام. من یک پسر 10 ساله دارم و خودم هم 37 سالمه. علاقمندم برای مهاجرت یا تحصیل اقدام کنم. به نظرتون کدومش برای من ممکن هست؟

  پاسخ
  • Mohajerat expert

   با سلام. شرایط شما باید به صورت دقیقتر بررسی شه. لطفا با مشاورین ما هماهنگی بفرمایید برای توضیحات بیشتر. ولی در حالت کلی شرایط تحصیل هم برای خودتون ممکن هست امکانپذیر باشه. ولی برای پسرتون که قطعا شرایط تحصیل در کانادا امکان پذیر هست، ایشون را می تونید توی مدارس کانادا ثبت نام کنید و خوتون هم ویزای همراه بگیرید و با فرزندتون به کانادا تشریف بیارید.
   در مورد مهاجرت مستقیم به کانادا هم با مشاورین ما هماهنگی بفرمایید، تا شرایط شما بدقت بررسی شه.

   پاسخ
 3. احمدی

  من فارغ التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد هستم می خواستم ببینم آیا مدارک تحصیلی دانشگاههای آزاد در کانادا برای ادامه تحصیل معتبر است و یا شرایط خاصی برای پذیرش این مدارک دارند

  پاسخ
  • Mohajerat expert

   سلام. مدارک دانشگاه آزاد در کانادا کاملا معتبر هست و خیلی سال هست که دانشجویان زیادی برای تحصیل در کانادا از دانشگاه های آزاد ایران به کانادا اومدند، و بعضا مدارک خیلی بالایی هم اخذ کردند و حتی جذب هیئت علمی دانشگاه های کانادا شدند. بنابراین اصلا نگران مدرک دانشگاهیتون نباشید، تنها پارامتری که مهم و تاثیر گذار هست معدل شماست.

   پاسخ
 4. سمیه نجاتی

  سلام. من یک پسر 17 ساله دارم در رشته ریاضی. می خواستم بدونم برای تحصیل در کانادا برای چه مقطعی اقدام کنه بهتره؟ ایران لیسانس بگیره و بعد برای مقاطع بالاتر بفرستیمش؟ یا بعد از دیپلم اقدام کنیم.
  مرسی

  پاسخ
  • Mohajerat expert

   سلام. با توجه به شرایط سنی فرزند شما، بهترین زمان برای شروع تحصیل در کانادا ، بعد از دیپلم هست. ادامه تحصیل فرزندتون می تونه در کالج یا دانشگاه بر حسب علاقشون باشه.
   هر چقدر از نظر سنی، فرزندتون زودتر وارد کانادا بشن، سریعتر و راحتتر می تونن با فرهنگ کانادایی، خودشون را تطبیق بدن
   علاوه بر اون، دیپلم ایران در کانادا قابل قبول هست و اگر فرزندتون معدل دیپلم خوبی داشته باشن، در بسیاری از دانشگاه ها خوب، می تونیم براشون پذیرش بگیریم،
   و از همه مهمتر، افرادی که مدارک کالج یا لیسانس کانادایی دارند، خیلی راحت تر از بقیه متقاضیان جذب بازار کار کانادا می شن.

   پاسخ
 5. ماهان

  من ۲۶ سالمه، لیسانس گرافیک دارم، زبانم ۵.۵ هست. من چطور میتونم برای تحصیل در دانشگاههای کانادا اقدام کنم؟ با همین نمره زبان میشه؟

  پاسخ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *