مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا همواره در میان مقاصد و اهداف اصلی علاقمندان به مهاجرت در سراسر دنیا بوده است. لیکن، قوانین مهاجرتی کشور کانادا همواره دستخوش تغییرات است. از اینرو، اگر شما نیز جزء علاقمندان مهاجرت به کانادا هستید، دعوت می نماییم همواره مطالب بروز موسسه مهاجرتی مقدم را دنبال نمایید. در این مقاله به تمامی سوالات شما در قالب مطالب دقیق آموزشی پاسخ داده میشود.

مهاجرت به کانادا - فایل صوتی معرفی و مقایسه انواع روش های مهاجرت به کانادا

هر ساله بنا به دلایل زیادی، مردم سراسر جهان کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب می نمایند. از این رو، اقامت کانادا همواره بیشترین متقاضیان بخش مهاجرت را در ایران داشته است. از جمله دلایل افزایش مهاجرت به کانادا می‌توان به صورت خلاصه به موارد زیر اشاره کرد.

  • فرصت های شغلی نسبت به سایر کشورها در این کشور زیاد است. با توجه به پتانسیل بالای این کشور، هر ساله فرصت های شغلی رو به افزایش است.
  • حداقل دستمزد در کانادا نسبت به سایر کشورها بیشتر است. در سال ۲۰۱۸ ، حداقل دستمزد در انتاریو کانادا ۱۴ دلار به ازای یک ساعت کار بوده است. این مورد نیز از اصلیترین علل افزایش گرایش مردم برای اخذ اقامت در کانادا است.
  • به دلیل وسعت کشور کانادا، این کشور همواره نیازمند جمعیت متخصص و یا سرمایه گذار بوده است. از این رو قوانین مهاجرت به این کشور، نسبت به سایر کشورهای جهان، ساده تر می باشد.
  • کشور کانادا دارای یکی از بهترین سیستم های تامین اجتماعی برای افراد دارای اقامت کانادا میباشد.
  • توسط پاسپورت کانادا می توان به تمام کشورهای دنیا بدون محدودیت و نیاز به ویزا سفر کرد.
  • به دلیل مهاجرپذیر بودن این کشور در طول سالیان سال، کانادایی ها، همواره پذیرای مهاجرین تازه وارد هستند.
  • در کانادا، با هر فرهنگ و پیشینه مذهبی، بدون تبعیض نژادی، می‌توان به فعالیت‌های روزمره، کار و زندگی پرداخت.

کشور کانادا همواره متخصصین و سرمایه گذاران سراسر دنیا را به اخذ اقامت کانادا تشویق کرده است. از جمله موارد بسیار مهم در امر مهاجرت به کانادا، اطلاع از کلیه روش های موجود مهاجرتی می باشد. در بسیاری از موارد، راهکارهای متفاوتی را می توان برای داوطلبان مهاجرت به کانادا بمنظور اخذ اقامت کانادا بکار برد. تفاوت این راهکارها، عمدتا در مدت زمان انتظار متقاضیان در اخذ اقامت کانادا و هزینه در نظر گرفته شده برای آن می باشد. از اینرو، قبل از شروع پروسه مهاجرتی به کانادا، به همه متقاضیان توصیه اکید میشود با کارشناسان حرفه ای مشاوره نمایید. زیرا ممکن است با توجه به شرایط خاص شما، راهکاری به مراتب ساده تر، کم هزینه تر و سریعتر با به شما پیشنهاد داده شود.

از دیگر موارد مهم در امر مهاجرت به کانادا، پیوستگی مدارک ارایه شده می باشد. متاسفانه به دلیل عدم پیوستگی و انطباق مدارک ارایه شده، در موارد بسیاری موارد، درخواست متقاضیان از جانب افسر مهاجرت رد می شود. موسسه مهاجرتی مقدم با تجربه فراوان در زمینه مهاجرت به کانادا، همواره بهترین روش را برای شما در نظر خواهد گرفت. از این رو به منظور بررسی دقیق وضعیت خود و خانواده، و بررسی امکان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا، حتما با مشاورین موسسه مهاجرتی مقدم تماس حاصل نمایید.

در ادامه به چند نمونه از روشهای رایج مهاجرت به کانادا اشاره می نماییم.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

سیستم اکسپرس اینتری کانادا یا مهاجرت از طریق کار و تخصص، از جمله روش های مهاجرتی به کشور کانادا است. این روش پرکاربرد مهاجرتی، بر اساس مهارت و توانایی های تخصصی شما، اقدام به امتیاز دهی می نماید. در این روش مهاجرت به کانادا، امتیاز هر فرد بر اساس ماکزیمم ۱۲۰۰ محاسبه می شود. این امتیازات بر اساس موارد سابقه کار، تحصیلات، جاب آفر از یک شرکت کانادایی، سطح زبان، همسر، اقوام درجه یک در کانادا و … می باشد.

جهت اطلاعات تکمیلی و بررسی وضعیت خود، با مشاورین مجموعه تماس بگیرید یا به ادامه مقاله تکمیلی مهاجرت به کانادا از طریق کار  توجه نمایید.

شرایط الزامی مهاجرت به کانادا از طریق کار

1- مدرک تحصیلی دانشگاهی

2- حداقل یک سال سابقه کار

3- نمره زبان نسبتا بالا به منظور کسب حداقل نمره

مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا، روش خوداشتغالی است. این روش نسبت به سایر روش‌های اقامت در کانادا، به مدت زمان بیشتری برای اخذ اقامت نیازمند است و معمولا بیش از دو سال زمان خواهد برد. مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی مختص هنرمندان، و ورزشکاران در سطح جهانی میباشد.

جهت بررسی جزییات این روش مهاجرتی، توجه شما را به ادامه مطلب در مقاله مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی جلب می نماییم.

شرایط الزامی مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی

1- حداقل 2 سال سابقه کار خود اشتغالی

2- سابقه کار خود اشتغالی باید در حوزه ورزشی در سطح جهانی یا در حوزه های فرهنگی باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

این روش از مهاجرت به کشور کانادا، مختص افرادی است که اقامت کانادا را دارند و میخواهند برای همسر ،  والدین و یا فرزندان خود درخواست اقامت نمایند. سرعت این روش مهاجرت به کانادا متناسب با میزان نزدیکی فرد متقاضی با اسپانسر می‌باشند. به عنوان مثال برای اقوام در اولویت بالا (همسر و فرزند) فرایند اقامت در کانادا سریع است و تا ۶ ماه به طول می انجامد. همچنین، فردی که بعنوان اسپانسر درخواست می نماید باید مقیم یا شهروند کانادا باشد و از استطاعت مالی کافی بمنظور اسپانسرینگ برخوردار باشد.

مدارک ضروری مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یا اسپانسرشیپ

1- اسپانسر شدن از جانب همسر یا اقوام درجه 1

2- فرد اسپانسر کننده باید کانادایی باشد یا اقامت دایم کانادا را داشته باشد.

3- فرد اسپانسر کننده باید ساکن کانادا باشد.

مهاجرت استانی به کانادا

بیشتر استان های کانادا از طریق استانی بر اساس نیاز خود به صورت مستقل اقدام به جذب متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌نمایند. هر یک از این استانها  با هدف قرار دادن گروه های خاص، برنامه های مهاجرتی خاص خود را دارا هستند. به عنوان مثال ممکن است یک استان، دانشجویان در حال تحصیل در این استان را به عنوان جامعه هدف برای امکان اخذ اقامت در کانادا در نظر بگیرد و استانی دیگر متخصصین در حال کار را جهت اخذ اقامت کانادا دعوت نماید.

شرایط حداقل مهاجرت استانی به کانادا

– متفاوت بر اساس نوع استان

– در حالت کلی، سابقه کار، سن، نمره زبان و مدرک تحصیلی در اکثر استان ها به کسب امتیاز کمک مینماید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

در بسیاری مواقع، متقاضیان مهاجرتی کانادا، روش تحصیل را برای شروع پروسه مهاجرتی خود آغاز می نمایند. این روش، جز مطمین ترین روشهای موجود مهاجرتی است. در این روش مهاجرتی، بعد از اخذ مدرک از یکی از دانشگاه های کانادا، می توانید در خواست ویزای کاری نموده و به راحتی در شرکت های کانادایی مشغول به کار شوید.

به منظور بررسی جزییات این روش، توجه شما را به مقاله مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل جلب می نماییم.

شرایط حداقل مهاجرت تحصیلی به کانادا

– دارا بودن مدرک آیلتس

– اثبات داشتن تمکن مالی برای تحصیل در کانادا

بمنظور کسب اطلاعات عمومی در مورد کانادا، شرایط سیاسی و اقتصادی این کشور، و معرفی استان های کانادا به صفحه درباره کانادا مراجعه نمایید.

پاسخ به سوالات رایج مهاجرت به کانادا

سوال: من رضا، 20 ساله هستم. دانشجوی سال دوم رشته برق از دانشگاه آزاد تهران. هدفم مهاجرت به کشور کانادا هست. می خواستم بدونم چه روشی برای من مناسبتر هست؟

پاسخ: با توجه به شرایط سنی شما، بهترین روش مهاجرتی به کانادا ، مهاجرت تحصیلی است. می تونید برای دانشگاه یا کالج پذیرش تحصیلی دریافت کنید، بعد از فارغ التحصیلی و اخذ ویزای کاری کانادا، به راحتی در یک شرکت کانادایی مشغول به کار شید. بعد از کسب یک سال سابقه کاری در کشور کانادا، به راحتی برای پروسه مهاجرتی کانادا اقدام کنید.

پاسخ به سوال روش مناسب مهاجرتی کانادا | دانشجوی سال دوم برق

3 دیدگاه‌ها

 1. شایان

  با سلام.

  من دانشجوی رشته کامپیوتر هستم و فک کنم تا سال دیگه بتونم مدرک آیلتس را بگیرم. بنظرتون بهترین روش مهاجرت به کانادا برای من چیه؟ و اینکه اصلا کانادا با توجه به رشته من مناسبه یا خیر.

  ممنون

  پاسخ
  • Mohajerat expert

   سلام. با توجه به شرایط سنی شما و وضعیت تحصیلیتون، بهترین روش برای شما مهاجرت تحصیلی هست، به این ترتیب که برای مقطع فوق لیسانس به کانادا اقدام میکنید، درستون که توی کشور کانادا تموم شد، می تونید ویزای کار دریافت کنید و به کار مشغول شید و همزمان پروسه مهاجرتتون را انجام بدید.
   شما بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه ایران، می تونید به راحتی برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر اقدام کنید. رشته کامپیوتر هم توی کشور کانادا بازار کار خوبی داره. بهتر هست در این فرصتی که تا فارغ التحصیلی لیسانستون دارید، زبانتون را تکمیل کنید و حداقل نمره 6.5 را اخذ کنید که بدون اتلاف وقت، بعد از گرفتن لیسانس، اقدامات لازم برای پذیرش تحصیلی کانادا، براتون انجام بشه.

   پاسخ
 2. محمد

  با سلام و خسته نباشید.
  من 28 سالم هست و مجردم، دوسال هم سابقه کار دارم، می خواست یه راهنمایی کنید برای اکسپرس اینتری من چطور می تونم از طریق شما اقدام کنم.
  ممنونم.

  پاسخ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *