تحصیل در کانادا 2019

تحصیل در کانادا

کشور کانادا، هر ساله میزبان بسیاری از علاقمندان به تحصیل در کانادا می باشد.

در این مقاله، به تمامی سوالات شما در مورد تحصیل در کانادا پاسخ داده خواهد شد.

این مقاله، یک مرجع کامل ویژه ی علاقمندان به تحصیل در کانادا است. از شما درخواست می نماییم کلیه بخش های آن را بدقت مطالعه نمایید.

بعد از خواندن این بخش، می توانید سوالات احتمالی خود را در زمینه تحصیل در کانادا، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

به شما توصیه اکید می شود که کلیه مطالب این بخش را به دقت مطالعه نمایید تا درک کاملی از تحصیل در کانادا بدست آورید. اما چنانچه به دنبال بخش خاصی هستید، می توانید از فهرست زیر، انتخاب نمایید تا به بخش مورد نظر در صفحه منتقل شوید.پادکست صوتی بررسی و ارایه نکات تحصیل در کانادا

لطفا به پادکست زیر توجه کنید. بسیاری از نکات و ویژگی های تحصیل در کانادا در این پادکست صوتی دو دقیقه ای گنجانده شده است.

نکات مهم در مورد نظام تحصیلی کشور کانادا

دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا، به صورت استانی اداره می شوند.

از اینرو، نظام آموزشی موسسات آموزش عالی کشور کانادا، درهر استان کمی متفاوت است.

می توان گفت که هر فرد برای تحصیل در کانادا ، با توجه به رشته تحصیلی، پیشینه تحصیلی خود در ایران، سطح زبان انگلیسی، شرایط سنی و … شرایط متفاوتی را داراست که امکان گرفتن پذیرش را در تعدادی از استان ها را ممکن است افزایش یا کاهش دهد.

بنابر این، به منظور بررسی دقیقتر پرونده تحصیلی شما، توصیه می شود با مشاوران موسسه مهاجرتی مقدم ، در مورد پرونده تحصیلی خود مشاوره نمایید تا راهکار تضمینی به شما ارایه شود.


ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا به عنوان یکی از مطمئن ترین راه های اخذ اقامت کانادا می باشد.

به تمامی فارغ التحصیلان کالج ها و دانشگاه های کانادا، ویزای کار کانادا اعطا می شود.

شما کافیست از یک دوره ی دو ساله کالج یا دانشگاه فارغ التحصیل شوید. بدین ترتیب ویزای کار سه ساله را دریافت می کنید.

به این ترتیب دانش آموختگان کانادا میتوانند در بهترین شرکت های تراز اول جهان مشغول به کار شوند.

مدارک مهم مورد نیاز بمنظور اخذ ویزای تحصیلی کالج یا دانشگاه:

چنانچه برای کالج یا دانشگاه، تصمیم به اخد ویزای دانشجویی دارید، به مدارک زیر نیازمند هستید.

- اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا کالج های معتبر کانادا و ارائه نامه ی پذیرش در هنگاه درخواست ویزا

- ارائه ی نامه از بانک بمنظور اثبات توانایی شما جهت پرداختن شهریه ی یک سال دانشگاه یا کالج، و همینطور هزینه زندگی یکساله شما در کانادا

- ارایه نمره ی زبان انگلیسی که شامل نمر ه ی شما در آزمون بین المللی آیلتس یا تافل می شود.

البته به غیر از مدارک فوق، بعضی مدارک شامل تکمیل فرم درخواست ویزا، پرداخت هزینه انگشت نگاری و هزینه صدور ویزای تحصیلی، گذرنامه، برنامه تحصیلی و مدارک مربوط به سوابق کاری نیز الزامی است.

بعد از ارائه کلیه ی موارد فوق، جهت گرفتن عکس و انگشت نگاری، به مراکز رسمی ارائه ویزا (بطور معمول در آنکارا یا استانبول) مراجعه نمایید.

در نهایت بعد از نهایت 9 هفته از زمان انگشت نگاری، پاسخ ویزای تحصیلی شما بصورت آنلاین قابل مشاهده است. در صورت پذیرفته شدن درخواست شما، می توانید با مراجعه به سفارت کانادا به همراه گذرنامه خود، ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

چرا تحصیل در کانادا !!

از مهمترین دلایل افزایش علاقمندی به تحصیل در کانادا، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

- محیط عاری از تبعیض نژادی و چند فرهنگی بودن کشور و امکان ایجاد مکانی فوق العاده برای تحصیل در کانادا

کانادا به عنوان چند فرهنگی ترین کشور دنیا شهرت جهانی دارد.

این مورد، باعث افزایش روزافزون شمار دانشجویان علاقمند به تحصیل در کانادا شده است.

دانشجویان بین المللی در کشور کانادا، بدون توجه به رنگ پوست و فرهنگ، می‌توانند به صورت آزادانه در دانشگاه های کانادا با هر پوشش و عقایدی به کسب علم بپردازند.

امکان اخذ پاسپورت کانادا بعد از تحصیل در کانادا

- امکان اخذ اقامت کانادا بعد از تحصیل در کانادا:

با توجه به قوانین مهاجرتی کانادا، فارغ التحصیلان بین المللی که با موفقیت دوره تحصیلی حداقل دو ساله خود را در کانادا طی نموده اند، می توانند با کسب ویزای کار ۳ ساله، به کار حرفه ای در کانادا بپردازمند.

چنانچه برای یک دوره ی تحصیلی یک ساله عازم کشور کانادا هستید، به شما ویزای کار یک ساله اعطا خواهد شد.

بنکته مهم این است که بعد از کسب حداقل یک سال تجربه کاری در کشور کانادا، به راحتی می توانند اقامت دائم خود را در کشور کانادا اخذ نمایند.


زیبایی های کشور کانادا از دلایل افزایش علاقمندی به تحصیل در کاناداست.

از جمله سایر دلایل افزایش علاقه به تحصیل در کانادا نیز میتوان به موارد زیر اشاره کرد

- زیباییهای طبیعی کشور کانادا

- کسب تجربه بین المللی حین تحصیل در کانادا

- اعتبار بالای مدارک کالج ها و دانشگاه های کانادا در سراسر دنیا

- مردم مهماندوست کانادا

موسسه مهاجرتی مقدم با در اختیار داشتن کادر توانمند، و با آشنایی کامل به قوانین مهاجرتی و تحصیلی کانادا و همچنین اشراف به دانشگاه های کانادا، و تسلط به بازار کار این کشور، امکان تحصیل در کانادا را به طور تضمینی برای شما فراهم می نماید.

آیا تحصیل رایگان در کانادا امکان پذیر است؟


تحصیل رایگان کانادا

متاسفانه تحصیل در کشور کانادا در کالج و دانشگاه، برای دانشجوهای بین المللی و حتی دانشجویان کانادایی رایگان نیست.

دانش آموزان بین المللی در دوره های دبیرستان و ابتدایی نیز باید شهریه پرداخت نمایند. اما برای دانش آموزان کانادایی یا دارای اقامت دایم کانادا، تحصیلات در مقاطع ابتدایی و دبیرستان رایگان است.

البته توجه داشته باشید که می توان با اخذ بورسیه تحصیلی، امکان تحصیل رایگان را در کانادا فراهم نمود. در دوره های کالج و همچنین در دوره های لیسانس در دانشگاه های کانادا، امکان اخذ بورسیه تحصیلی و در نتیجه آن تحصیل رایگان در کانادا بخصوص برای دانشجوهای بین المللی، بسیار پایین است.

در دوره های فوق لیسانس و دکترا نیز امکان اخذ بورسیه تحصیلی پایین می باشد. اما در این مقاطع، احتمال گرفتن فاند تحصیلی وجود دارد. به این معنا که بر اساس شایستگی دانشجویان، معدل آن ها، میزان تسلط به زبان انگلیسی، تعدادی از اساتید اقدام به جذب دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی خود می نمایند و به ازای کاری که دانشجویان برای استاد انجام می دهند، پول دریافت می نمایند.

به این صورت که ممکن است استاد، در زمینه ی خاصی مشغول به تحقیق باشد و نیاز به یک همکار تحقیقاتی (Research Assistant) داشته باشد. در این صورت معمولا از بین دانشجویان با صلاحیت خود، فردی را به عنوان دستیار تحقیقاتی در نظر می گیرد و به این ترتیب، تمام یا بخشی از شهریه تحصیلی وی را پرداخت می نماید.

نوع دیگری که بسیار رایج است جذب دانشجویان به عنوان TAیا GA ،  (Teacher Assistant – Graduate Assistant) می باشد. وظیفه ی دانشجویان در صورت اخذ TA یا GA، حل تمرین برای دانشجویان دوره ی لیسانس، یا حضور در جلسات امتحانی لیسانس، تصحیح کوییز های گرفته شده توسط استاد، و ... می باشد. این بخش نیز توسط استاد به دانشجو اعطا می شود و معدل دوره ی لیسانس و تسلط دانشجو به زبان انگلیسی در این بخش بسیار تاثیر گذار است.

بنابراین، چنانچه همچنان در دوره ی لیسانس بسر می برید، به شما توصیه می نماییم در اخذ نمرات بالا در ایران بسیار کوشا باشید. زیرا احتمال دستیابی به پوزیشن هایی همچون RA, GA, TA را در کانادا بسیار بالا می برد.

در بخش بعد به معرفی تعدادی از بورسیه های تحصیلی برای مقاطع مختلف خواهیم پرداخت. البته همانطور که گفته شد، تعداد انگشت شماری می توانند از این بورسیه ها استفاده نمایند. شما نیز میتوانید شانس خود را برای اخذ این بورسیه ها امتحان نمایید.

بورسیه های تحصیلی کانادا ویژه تحصیل در کانادا رایگان

تعداد بورسیه های تحصیلی در کانادا در مقایسه با آمریکا بسیار کمتر است. در این بخش تعدادی از بورس های تحصیلی مهم در کانادا را به شما معرفی مینماییم. مطالب این بخش بطور قطع، منبعی ارزشمند برای علاقمندان به تحصیل در کانادا می باشد.

الف) بورسیه های تحصیلی کانادا برای تحصیل در دروه ی لیسانس:

- بورسیه Lester B. Pearson International Scholarships در دانشگاه تورنتو
این بورسیه صرفا مربوط به دانشگاه تورنتو می باشد. تعداد بورسیه تحصیلی 37 عدد به صورت بورسیه کامل می باشد. این بورسیه کلیه ی هزینه های 4 ساله تحصیلی، شامل هزینه شهریه، هزینه غذا و مسکن و هزینه ی کتاب را به طور کامل کاور می نماید.

فرایند اپلای برای این بورسیه تحصیلی بصورت آنلاین و بعد از تکمیل فرایند آپلای دانشگاه تورنتو می باشد. برای اپلای این بورسیه، شما باید کلیه ی مدارک تحصیلی 12 ساله را به همراه ریز نمرات، ترجمه نمایید. لینک دسترسی به این بورسیه تحصیلی به صورت زیر است.

http://future.utoronto.ca/pearson/about#about

- بورسیه کالج هامبر ویژه ی دانشجویان بین المللی

کالج هامبر هر ساله در شروع ماه سپتامبر و ژانویه، به تعدادی از دانشجویان جدیدالورود خود، بورسیه تحصیلی اعطا می نماید. مقدار و تعداد این بورسیه، در ماه سپتامبر 2019 هفت بورس تحصیلی 5000 دلاری و دو بورس تحصیلی 3000 دلاری می باشد. در ماه ژانویه 2020 نیز سه بورس تحصیلی 5000 دلاری و یک بورس تحصیلی 3000 دلاری در دسترس خواهد بود.

بورس تحصیلی اعطا شده، به دانشجویان در سالهای بعد تحصیل نیز اعطا می شود. اما دانشجویان باید معدل خود را حداقل 75 نگه دارند (75 از 100).
به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک بورسیه در کالج هامبر رجوع نمایید.

برای اخذ این بورسیه، شما باید ابتدا در کالج هامبر ثبت نام نمایید. بعد از پذیرفته شدن در کالج، می توانید فرم های مربوط به این بورسیه را تکمیل و برای دانشگاه ارسال نمایید.

https://international.humber.ca/student-services/managing-your-finances/scholarships-awards.html

ب) بورسیه های تحصیلی دروه ی تحصیلات تکمیلی:

- بورسیه دانشگاه منیتوبا University of Manitoba Graduate Fellowships

این بورسیه تحصیلی (UMGF) صرفا بر اساس شایستگی دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و یا دکترای)، بدون توجه به ملیت فرد متقاضی می باشد.

ارزش این کمک هزینه تحصیلی 18000 دلار برای دوره های دکتری و 14000 دلار برای دوره های کارشناسی ارشد در هر دوره ی 12 ماهه می باشد.

دانشجویان با حداقل GPA 3 می توانند برای این بورسیه درخواست ارسال نمایند. البته هر Faculty ممکن است حداقل معدل بالاتری داشته باشد که باید متناسب با رشته چک شود. مهلت ثبت نام برای این بورسیه نیز بر اساس رشته فرد متقاضی متفاوت است و باید با Faculty مورد نظر چک شود.

علاقمندان می توانند از لینک زیر در دانشگاه منیتوبا، به اطلاعات بیشتر در مورد این فاند دسترسی داشته باشند.

http://umanitoba.ca/faculties/graduate_studies/funding

- بورسیه دانشگاه واترلو University of Waterloo International Master’s and Doctoral Student Awards

میزان این بورسیه برای دانشجویان بین المللی فول تایم در دوره ی کارشناسی ارشد $2,235 در هر ترم و به مدت 2 سال و برای دانشجویان دوره ی دکتری 13,410 دلار در سال، برای سه سال است.

تمامی دانشجویانی که در دوره ی فوق لیسانس یا دکترا در این دانشگاه ثبت نام کرده اند، می توانند برای این بورسیه اپلای کنند. انتخاب دانشجویان برای این بورسیه تحصیلی کانادا از جانب گروه و دانشکده مربوطه می باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بورسیه، می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://uwaterloo.ca/graduate-studies-postdoctoral-affairs/current-students/international-student-funding

- بورسیه Vanier Canada Graduate Scholarships
بورس تحصیلیVanier CGS برای جذب دانشجویان دکترای مستعد در سطح جهانی ایجاد شده است. هدف از این بورسیه، قرار دادن کانادا به عنوان یک قطب جهانی در جهت تحقیق و آموزش است. این کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکترا به ارزش 50.000 دلار در سال و برای سه سال است.

این بورسیه تحصیلی به 167 نفر در سال اعطا می شود و مربوط به دوره های دکترا در زمینه های تحقیقات پزشکی؛ علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی و یا علوم انسانی می باشد.

این بورسیه باید از جانب دانشگاه مقصد که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید پیگیری شود و دانشجویان نمی توانند خودشان برای این بورسیه اقدام نمایند.
به منظور کسب اطلاعات بیشتر از این بورسیه، می توانید به لینک مرجع آن مراجعه نمایید.

http://www.vanier.gc.ca/en/home-accueil.html

علاقمندان به تحصیل در کانادا توجه داشته باشند، موسسه مهاجرتی مقدم در هنگام مکاتبات خود با دانشگاه های مقصد در کانادا، برای تمامی بورسیه های ممکن در کشور کانادا، برای دانشجویان علاقمند اقدام خواهد نمود. به منظور بررسی بیشتر، لطفا فرم ارزیابی تحصیلی را تکمیل نمایید.

رشته های پولساز ویژه علاقمندان به تحصیل کانادا


تحصیل در دانشگاه های کانادا

هر ساله تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی در سراسر جهان به منظور تحصیل در کانادا ، در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری عازم این کشور می شوند.

دانشگاه های کانادا به کیفیت بالا و استانداردهای بین المللی در سطح جهان معروف هستند.

در رشته هایی شامل کامپیوتر، علوم و هوافضا نیز شهرت جهانی دارند.

دانشگاه های کانادا با دارا بودن امکانات در سطح جهانی، امکان تحقیقات را در اختیار دانشجویان علاقمند در تمام مقاطع تحصیلی قرار می دهند.

شرایط مهاجرتی کانادا نیز، همواره با تسهیل روند اقامت دائم برای فارغ التحصیلان خارجی این کشور، باعث افزایش علاقمندی به تحصیل در کانادا شده است.

از لحاظ هزینه نیز، تحصیل در کانادا ، ارزانتر از تحصیل در کشور های انگلیسی زبان نظیر آمریکا و انگلیس می باشد.

شاید به عنوان یک ایرانی، شما نیز دغدغه ی کار بعد از فارغ التحصیلی را در کانادا داشته باشید.

در این بخش به معرفی 4 رشته  و زمینه ی برتر در کانادا برای تحصیل خواهیم پرداخت.  بعد از فارغ التحصیلی در این رشته ها، به سرعت می توانید مشغول به کار شوید

 • رشته ی MBA

کشور کانادا با دارا بودن محیط مناسب در زمینه ی تجارت و کسب و کارهای جهانی، در رده ی برترین کشورهای دنیا قرار دارد. از اینرو، در بخش کسب و کار، دارای شرکت های برجسته ای می باشد.

همین دلیل برای قرار گرفتن رشته ی MBA در میان برترین رشته های تحصیلای در کانادا کافی است.

دوره ی MBA یک دوره ی تحصیلات تکمیلی است که تقریبا از تمامی رشته های کارشناسی ، قادر به ادامه ی تحصیل در این رشته خواهید بود.

مدت دوره های MBA معمولا بین یک تا دو سال متغیر است. هزینه ی تحصیل در این رشته نسبت به رشته های دیگر کمی بالاتر است و به طور معمول در رنج 20 هزار دلار تا 40 هزار دلار کانادا متغیر است که البته از معادل آن در آمریکا و انگلیس به مراتب ارزانتر است.

اغلب فارغ التحصیلان این رشته، در زمینه های بازاریابی، مدیریت فروش، مدیریت پروژه، تحلیل گر امور بیزینس و بازاریابی مشغول به فعالیت می باشند.   

 • رشته های مهندسی

از جمله رشته های پرطرفدار در کشور کانادا که بازار کار نسبتا خوبی دارد، رشته های مهندسی است.

معمولا با داشتن مدارک دانشگاهی کانادایی در رشته های مهندسی، براحتی می توانید جذب بازار کار شوید.

بهترین دانشگاه های در زمینه ی مهندسی، می توان به دانشگاه بریتیش کلمبیا، مک گیل و دانشگاه آلبرتا اشاره کرد.

در میان بهترین رشته های مهندسی نیز می توان به مهندسی نفت (petroleum engineering)، مهندسی برق، مکانیک، عمران، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع و ساخت ( industrial & Manufacturing) و مهندسی معدن اشاره کرد.

متوسط درامد سالیانه رشته های مهندسی در کانادا در حدود 81 هزار دلار است.

  • رشته نرم افزار و IT
  مهندسی علوم کامپیوتر، نرم افزار و فناوری اطلاعات IT در میان 10 شغل مورد نیاز کانادا قرار دارند.

  کشور کانادا در زمینه ی توسعه نرم افزار، خود را در میان پیشگامان این صنعت یعنی آمریکا و ژاپن قرار داده است.

  میانگین درامد مهندسین IT و نرم افزار در کشور کانادا، در حدود 90000 دلار در سال می باشد.

  • رشته های مرتبط با بیزینس و Finance
  Finance نقش بسیار پر رنگی در اقتصاد کانادا دارد. رشته ی بیزینس نیز از جمله رشته های پر طرفدار در این کشور می باشد.

  از مشاغل این حوزه می توان حسابداری، بیمه (insurance) ، مدیریت اموال (Asset Management)، بانکداری و ... را نام برد.

  میانگین حقوق نیز برای هر زمینه شغلی متفاوت است. به عنوان مثال مدیر مالی در تورنتوی انتاریو حقوق متوسط 85000 دلار در سال دریافت می نماید. میانگین دریافتی حسابدار 65000 دلار در سال است.

  تحصیل در کالج های کانادا

  تحصیل در کالجهای کانادا

  کالج های کانادا توانسته اند با در اختیار قرار دادن محیط آموزش عملی، همواره بهترین تکنسین ها را به جامعه کار کانادا معرفی کرده اند.

  اغلب دانشجویان، بعد از تحصیل در کالج کانادا ، بدلیل کسب مهارت های کاری لازم، به راحتی جذب بازار کار کشور کانادا می شوند.

  بسیاری از کانادیی ها، به جای صرف زمان و هزینه زیاد برای تحصیل در دانشگاه کانادا، به تحصیل در کالج روی می آورند. به این ترتیب از سنین جوانی، جذب بازار کار مرتبط با علاقه ی خود می شوند.

  در بعضی رشته ها، دانشجویان، در حیل تحصیل در کالج کانادا ، به مدت یک سال به دوره ی کاراموزی با حقوق می پردازند.

  دوره کاراموزی، بهترین فرصت برای دانشجویان بین المللی، برای کسب تجربه کاری در کانادا و تامین مخارج دانشگاه در ترم های باقیمانده از تحصیل می باشد.

  بعد از تحصیل در کالج کانادا ، دانشجویان بین المللی به راحتی میتوانند ویزای کاری کشور کانادا را اخذ می نمایند.

  به این ترتیب با کسب امتیازات لازم براحتی اقامت دایم کانادا را اخذ می نمایند.

  به منظور اخذ راهنمایی در مورد پذیرش و تحصیل در کانادا در یکی از کالج های کانادا، با مشاوران مهاجرتی ما در ارتباط باشید.

  شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه های کانادا

  شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا

  اگر به دنبال اطلاع از کلیه شرایط تحصیلی در دانشگاه های کانادا هستید، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می نماییم.

  در این مقاله به تمامی سوالات شما در زمینه شرایط تحصیلی دانشجویان در دانشگاه های کانادا پاسخ داده می شود.

  سوالانی پیرامون شرایط تحصیل در دوره کارشناسی کانادا | هزینه تحصیل در کانادا | شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا | بورسیه تحصیل در کانادا | زمان ارسال مدارک و گرفتن پذیرش از دانشگاه.

  ادامه مطلب شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا

  دانشگاه های کانادا

  دانشگاه های کانادا همواره در میان با کیفیت ترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته اند.هر ساله تعداد کثیری از دانشجویان از سراسر جهان به منظور تحصیل در کانادا ، در مقاطع مختلف عازم این کشور می شوند.

  در این بخش قصد داریم بهترین دانشگاه های کانادا، را به همراه اطلاعات کلیدی آنها از جمله رنک جهانی، شرایط پذیرش، حداقل نمره زبان، و مهلت اپلای آن ها به شما ارائه دهیم.

  • دانشگاه تورنتو University of Toronto

  بهترین دانشگاه کانادا بدون شک دانشگاه تورنتو است. رتبه جهانی این دانشگاه در سال 2019 بر اساس رتبه بندی CWUR رتبه 17 در جهان و رتبه یک در کانادا است.

  شرایط مینیمم دانشگاه برای پذیرش در دوره ی لیسانس، دارا بودن دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی میباشد. برای پذیرش رشته های مهندسی دانشگاه تورنتو، حداقل نمره ی 16 (از 20) در دروس ریاضی، شیمی در پیش دانشگاهی مورد نیاز می باشد.

  حداقل نمره ی زبان انگلیسی این دانشگاه، نمره 6.5 آیلتس آکادمیک (حداقل هر مهارت 6)، یا نمره 100 آزمون تافل IBT (حداقل 22 در مهارت writing) می باشد.

  شهریه دانشجویان بین المللی دانشگاه تورنتو در سال 2019 در رنج 29000 تا 55000 دلار در سال بر اساس نوع رشته می باشد. مهلت اپلای این دانشگاه برای دانشجویان دوره ی لیسانس، از 10 تا 16 ژانویه متغیر است. اما به توصیه دانشگاه، با توجه به پر شدن سریع صندلی های این دانشگاه، بهتر است دانشجویان بین المللی برای سال 2020-2019، تا تاریخ November 1, 2018 مدارک خود را ارسال کرده باشند.

  ادامه مطلب دانشگاه های کانادا

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدارس کانادا

  سن تحصیل در مقاطع ابتدایی در کانادا 6 تا 11 سال است.

  سن تحصیل در دبیرستان کانادا ، 12 تا 18 سال می باشد.

  در کشور کانادا ، مدارس به صورت دولتی و خصوصی اداره می شو.

  مدارس در کشور کانادا در دو مقطع ابتدایی و دبیرستان برگزار می شوند.

  از علاقمندانی که پیرامون تحصیل در مدارس کانادا ، به اطلاعات تکمیلی نیاز دارند، دعوت می شود مقاله تکمیلی تحصیل در مدارس کانادا را مطالعه نمایند.

  در این مقاله به کلیه سوالات شما در زمینه شرایط تحصیل در مدارس کانادا | تفاوت نظام آموزشی استان های کانادا | هزینه تحصیل در مدارس و … پاسخ داده می شود.

  ادامه مطلب تحصیل در مدارس کانادا

  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

  علاقمندان به تحصیل در کشور کانادا، به این نکته توجه داشته باشند که مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیلی یکی از شایعترین روش های مهاجرتی می باشد.

  کشور کانادا با وضع قوانین مهاجرتی ویژه، به فارغ التحصیلان خارجی خود، این امکان را می دهد که بعد از اتمام دوره ی تحصیلی خود در کانادا، بتوانند در صورت تمایل اقامت دایم کانادا را کسب نمایند.

  به منظور بررسی وضعیت شما در این روش، شما را به مطالعه مقاله مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دعوت می نماییم.

   

  از علاقمندان به تحصیل و زندگی در کانادا دعوت می نماییم اطلاعات عمومی در مورد کانادا و استان های کانادا را در صفحه درباره کانادا دنبال کنید.

   

  5 نکته طلایی جهت جلوگیری از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

  ویزای تحصیلی کانادا

  رعایت 5 نکته زیر به میزان قابل توجهی احتمال ریجکتی متقاضیان تحصیل در کانادا را کاهش می دهد.

  1- تناسب سن متقاضی با مقطع تحصیلی پذیرفته شده در کانادا

  یکی از نکات بسیار مهم اخذ ویزای تحصیلی، قانع کردن افسر سفارت به منظور اطمینان از بازگشت متقاضی بعد از دوره ی تحصیل است.

  یکی از مواردی که این مسئله را نقض میکند عدم تناسب سن شما و مقطع تحصیلی پذیرفته شده در آن می باشد.

  به عنوان مثال، احتمال ریجکت شدن پرونده تحصیلی یک فرد 30 ساله که به منظور دوره ی کالج قصد رفتن به کانادا را دارد بسیار بالا است.

  برای دانشگاه یا کالج سن متقاضی اصلا ملاک نیست. اما افسر سفارت به مسئله تناسب سنی و مقطع تحصیلی توجه می نماید.

  2- پیوستگی مدارک

  توجه داشته باشید که هر مدارکی که ارائه میدهید تا سالیان سال از طریق سفارت قابل بازبینی است.

  اشتباه رایجی که اکثر دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام می دهند در مورد ذکر سوابق کاری است. شما باید کلیه ی سوابق کاری خود را بدون هیچ کم یا زیادی، به سفارت ارائه نمایید.

  توجه داشته باشید بعد از اتمام دوره ی تحصیلی در کانادا، در صورت اقدام به اخذ اقامت دایم کانادا، باید هیچ گونه ناپیوستگی بین سوابق کاری شما در خواست جدید اقامت کانادا با درخواست چند سال گذشته شما برای تحصیل وجود نداشته باشد.

  در غیر اینصورت، احتمال ریجکتی پرونده اقامت دایم شما بسیار بالا خواهد بود.

  به عنوان مثال دانشجویی در هنگاه اخذ ویزای تحصیلی دوره ی کارشناسی ارشد، قید نموده است که یک سال سابقه ی کار در ایران دارد. حال بعد از اتمام دوره ی تحصیلی خود در کانادا، درخواست اقامت دایم می نماید و به منظور افزایش امتیاز خود در پروسه ی مهاجرت، ادعای دارا بودن 3 سال سابقه کار در ایران را می نماید.

  این به روشنی مصداق تناقض و ناپیوستگی است که احتمال رد درخواست وی را افزایش خواهد داد.

  3- ارائه مدرک زبان انگلیسی

  سعی نمایید حتی اگر پذیرش مشروط بدون نمره ی زبان از کالج یا دانشگاهی در کانادا دارید، در هنگام درخواست ویزای تحصیلی، یک بار امتحان زبان آیلتس آکادمیک را تجربه نمایید و نمره ی خود را در هنگام درخواست ویزای تحصیلی، ارائه دهید.

  4- ارائه مدارک کافی به منظور اثبات قصد بازگشت شما به ایران بعد از اتمام تحصیلات شما در کانادا

  همانطور که گفته شد باید افسر بررسی کنند مدارک را قانع کنید که تصمیم به ماندن در کانادا ندارید.

  بنابر این باید مدارکی ارائه دهید که دال بر ترک کانادا بعد از تحصیل دارد که می تواند شامل موارد زیر باشد.

  - یک نامه پیشنهاد کار از یک شرکت در ایران که نشان دهد بعد از اتمام تحصیلات متقاضی، این شرکت تصمیم به استخدام او را دارد.

  - ارایه اسناد ملکی و یا وسیله ی نقلیه ی به نام متقاضی تحصیل در کانادا می تواند نشان دهنده ی تمایل او به بازگشت به ایران باشد.

  البته این مورد، اصلا بدان معنا نیست که شما امکان ماندن قانونی بعد از تحصیل در کانادا را ندارید. زیرا بعد از اتمام دوره ی تحصیلی شما در کانادا، امتیازات بسیار بالایی برای دریافت ویزای کار و در نهایت اقامت دایم کانادا خواهید داشت.

  5- تعهد محضری پدر و مادر متقاضی به منظور ساپورت مالی در طول دوره ی تحصیلی کانادا

  چنانچه موجودی حساب شما از میزان تعیین شده بمنظور یک سال تحصیل در کانادا، پایین تر است، یا اگر می خواهید مطمین تر، در خواست ویزای تحصیلی نمایید، می توانید تعهد محضری والدین خود را به منظور کمک مالی به شما در طول تحصیل در کشور کانادا ارائه نمایید.

  معرفی 5 کالج برتر کانادا بهمراه رشته های برتر و شهریه آن ها

  در ادامه به معرفی 5 کالج برتر کانادا می پردازیم.

  1- کالج سنتنیال  (Centennial College)

  کالج سنتنیال به عنوان اولین کالج دولتی تورنتو در سال 1966 تاسیس شده است که بیش از 95 دیپلم و گواهینامه در زمینه های مختلف شامل کسب و کار، ارتباطات، جامعه و بهداشت، علم و فن آوری مهندسی، هنر و حمل و نقل ارائه می دهد.

  رشته های این کالج با تاکید بر تجربه عملی به همراه تجربه ی آزمایشگاهی، صنعتی و دوره ی کاراموزی می باشد.

  شهریه ی این کالج به طور میانگین برای دانشجویان بین المللی در دوره های   Certificate and Diploma، در سال اول 16530 دلار می باشد.

  تعدادی از رشته های پرطرفدار این کالج به شرح زیر است:

  Photography عکاسی
  Aerospace Manufacturing تکنسین صنایع هوافضا
  Animation - 3D انیمیشن سه بعدی
  Architectural Technician تکنسین معماری
  Auto Body Repair Technician تکنسین تعمیرات خودرو
  Automotive Parts & Service Operations قطعات خودرو و عملیات سرویس
  Bachelor of Information Technology (Computer and Communication Networks) لیسانس فناوری اطلاعات
   Business - International Business تجارت - تجارت بین الملل
  Business Accounting حسابداری
  Computer Systems Technician – Networking تکنسین سیستم های کامپیوتری
  Electrical Engineering Technician  تکنسین برق
  Fine Arts Studio هنرهای زیبا
  Mechanical Engineering Technician تکنسین مکانیک
  Software Engineering Technician تکنسین مهندسی نرم افزار

  2- کالج هامبر (Humber College)

  این کالج دولتی، شامل بیش از 150 رشته می باشد و طیف وسیعی از مدارک حرفه ای از جمله دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و کواهینامه های مختلف را شامل می شود.
  در زیر، تعدادی از رشته های پرطرفدار این کالج پرطرفدار کانادایی را در کنار شهریه ی سال اول آن در سال 2019، برای دانشجویان بین المللی ارائه شده است.
  - 3D Modelling and Visual Effects Production (مدل سازی 3D و تولید جلوه های بصری) – شهریه سال اول به ازای دو ترم 9500 دلار
  - Advertising and Graphic Design (تبلیغات و طراحی گرافیک) – شهریه سال اول به ازای سه ترم 22236 دلار
  - Advertising and Marketing Communications (تبلیغات و ارتباطات بازاریابی) – شهریه سال اول به ازای سه ترم 22236 دلار
  - Architectural Technology (تکنولوژی معماری) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 24,799 دلار
  - Bachelor of Interior Design (لیسانس طراحی داخلی) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 24,799 دلار
  - Bachelor of Music (لیسانس موزیک) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 24,799 دلار
  - Bachelor of Nursing (لیسانس پرستاری) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 24,799 دلار
  - Business – Marketing (بازاریابی) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 22,236 دلار
  - Civil Engineering Technology (تکنولوژی مهندسی عمران) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 22,236 دلار
  - Computer Programmer (برنامه نویسی کامپیوتر) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 22,236 دلار
  - Electrical Engineering Technician (تکنسین الکترونیک) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 22,236 دلار
  - Fashion Arts and Business (مد، هنر و بیزینس) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 22,236 دلار
  - Mechanical Engineering Technician (تکنسین مکانیک) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 22,236 دلار
  - Practical Nursing (پرستاری) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 22,236 دلار
  - Tourism Management (مدیریت توریست) - شهریه سال اول به ازای سه ترم 22,236 دلار

  شرایط کالج هامبر برای دوره ی Diploma:
  - حداقل معدل دیپلم 12
  - نمره ی آیلتس overall 6.0- هر اسکیل زیر 5.5 نباشد یا نمره ی تافل 80 – هر اسکیل باید بالای 20 باشد.

  شرایط کالج هامبر برای دوره ی لیسانس:
  - حداقل معدل دیپلم 14
  - نمره ی آیلتس overall 6.5- هر اسکیل زیر 6 نباشد یا نمره ی تافل 84 – هر اسکیل باید بالای 21 باشد.

  3- جورج براون کالج (George Brown College)

  4- سنکا کالج (Seneca College)

  سنکا کالج در شهر تورنتو واقع شده است و یکی از فعالترین کالج های کشور کانادا می باشد. این کالج همواره مورد استقبال فراوان علاقمندان به تحصیل در کانادا بوده است. شهرت سنکا کالج در رشته های مرتبط با فن آوری، بیزینس و کسب و کار، خدمات مالی و هنرهای کاربردی است. این کالج با بسیاری از رهبران صنعت ارتباط نزدیک دارد و ارائه دهنده بیش از 140 رشته تحصیلی به صورت دوره های دیپلم (دوره های یک، دو و سه ساله) و دوره های لیسانس می باشد.

  5- کالج رد ریور (Red River College)

  کالج Red River، به عنوان یکی از بهترین کالج های استان مانیتوبا شناخته می شود و در وینیپگ واقع شده است.

  سایر مقالات تحصیلی کانادا

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کانادا می توانید سایر مقالات تحصیلی موسسه مقدم را مطالعه نمایید:

  شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

  برای تحصیل در کانادا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیاز به ارائه مدارک زیر است. ( البته این مدارک با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است) ارایه ...
  خواندن بیشتر

  شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

  طول دوره کارشناسی برای دانشجویان بسته به رشته انتخابی و دانشگاه به طور معمول 3 تا 4  سال تحصیلی است. در زیر به دو پارامتر مهم در پذیرش تحصیلی در ...
  خواندن بیشتر

  شرایط تحصیل در کالج های کانادا

  یکی از مقاطع تحصیلی بسیار مورد توجه برای دوستداران تحصیل در کانادا، مقاطع کاربردی و دوره های کالجهای کانادا می باشد. تعداد بسیار زیادی از فارغ التحصیلان دبیرستانی در کانادا ...
  خواندن بیشتر

  دانشگاه واترلو

  دانشگاه  واترلو UW یا University of Waterloo، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی با یک پردیس اصلی در شهر واترلو در استان انتاریو کانادا است. این دانشگاه از جمله دانشگاههای پرطرفدار علاقمندان ...
  خواندن بیشتر

  هزینه تحصیل در کانادا

  همواره از دغدغه های مهم متقاضیان تحصیل در کانادا، هزینه تحصیل در کانادا است. دانشگاهها و کالجهای کانادا، علی رغم کیفیت و رنک بالای جهانی، متاسفانه هیچ کدام رایگان نیستند ...
  خواندن بیشتر

  ویزای تحصیلی کانادا

  کشور کانادا در زمره مهمترین مقاصد تحصیلی در کشورهای جهان قرار گرفته است. هر ساله دانش آموزان و دانشجویان بسیاری برای تحصیل به کشور کانادا وارد می شوند. هم اکنون ...
  خواندن بیشتر

  بورسیه تحصیلی کانادا

  نظام آموزشی کانادا یکی از باکیفیت ترین سیستمهای آموزشی در جهان است و دانشگاههای کانادا رنک بین المللی بسیار مناسبی را در میان دانشگاههای جهان در اختیار دارند. چهار دانشگاه ...
  خواندن بیشتر

  تحصیل در مدارس کانادا

  کشور کانادا با طراحی سیستم آموزشی در سطح استاندارد بالا توانسته است خود را در میان کشورهای برتر دنیا از لحاظ سیستم آموزش ابتدایی و دبیرستان قرار دهد. هر ساله ...
  خواندن بیشتر

  دانشگاه وسترن انتاریو

  دانشگاه وسترن انتاریو یا (University of Western Ontario: UWO) یک دانشگاه دولتی در شهر لندن در استان انتاریو کانادا است. این دانشگاه دارای 13 دانشکده و سه کالج وابسته بوده ...
  خواندن بیشتر

  دانشگاه آلبرتا

  دانشگاه آلبرتا کانادا یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی کاناداست که به شدت مورد اقبال علاقمندان تحصیل در کشور کانادا قرار گرفته است. این دانشگاه، واقع در ادمونتون در استان آلبرتا است ...
  خواندن بیشتر

  دانشگاه سایمون فریزر

  دانشگاه سایمون فریزر یک دانشگاه دولتی در استان بریتیش کلمبیا کانادا است. این دانشگاه، یکی از معتبرترین دانشگاههای کاناد برای علاقمندان به تحصیل کانادا است که در سال 1965 تاسیس ...
  خواندن بیشتر

  دانشگاه یورک

  دانشگاه یورک یک دانشگاه دولتی در شهر تورنتو در استان انتاریو کانادا است. این دانشگاه در سال 1959 تاسیس شده و هم اکنون سومین دانشگاه بزرگ کانادا است. این دانشگاه ...
  خواندن بیشتر

  دانشگاه تورنتو

  از جمله مهمترین دانشگاه های تورنتو ، می توان به دانشگاه تورنتو University of Toronto اشاره کرد. نخبگان سراسر دنیا که علاقمند به تحصیل در کانادا هستند، این دانشگاه را ...
  خواندن بیشتر

  دانشگاه های کانادا

  دانشگاه های کانادا در میان با کیفیت ترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. هر ساله تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی در سراسر جهان به منظور تحصیل در دانشگاههای کانادایی، ...
  خواندن بیشتر

  شرط معدل برای تحصیل در کانادا

  53 thoughts on “تحصیل در کانادا 2019”

  1. سلام خسته نباشید دختر من 27 سالشه آیا امکان مهاجرت یا تحصیل در کشور کانادا را دارد؟ هر کدام که امکانش باشه ممنون میشم بهم بگید

   • سلام. شما باید یکم اطلاعات بیشتری به ما بدید که بتونیم شما را درست راهنمایی کنیم. با توجه به شرایط سنی، سطح تحصیلات فعلی دختر شما برای گرفتن ویزای تحصیلی خیلی مهم هست،
    و برای مهاجرت هم راههای بسیار زیادی هست، به اطلاعات بیشتر از جانب شما نیاز هست. شما ارزیابی تحصیلی و مهاجرتی را از بالای صفحه پر کنید، که بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم.

   • با سلام. شما لطفا ارزیابی رایگان ما را از بالای صفحه پر کنید، که ما بتونیم با ارائه بسته مناسب وضعیت شما، راهنماییتون کنیم. شماره واتس آپ هم بذارید تا بتونیم با شما تماس بگیریم.

  2. من الان 36 سالم هست و یک خانم متعلقه هستم آیا میتونم برای مهاجرت یا تحصیل اقدام کنم؟ مدرکم دیپلم معدلم 17
   میخوام بدونم فقط همین

   • برای تحصیل نمی تونید، شرایط سنی شما به گونه ای هست که دانشگاه به شما پذیرش می دهد، اما سفارت احتمال خیلی زیاد به شما ویزای دانش آموزی نمی دهد. در ویزای تحصیلی، باید سن شما متناسب با مقطعی باشه که قرار هست در آن رشته تحصیل کنید. اما ممکن هست روش های مهاجرتی برای شما راحت تر باشه، می تونید ارزیابی رایگان ما را پر کنید که کارشناسای ما با شما تماس بگیرند.

  3. سلام و تشکر از سایت خیلی خوبتون و زحماتی که برای ما می کشید. برای مهاجرت از طریق دکترا به کانادا لطفا توضیح بفرمایید

  4. سلام. من بین تحصیل در انگلیس و کانادا هنوز شک دارم. میشه راهنماییم کنید کدومش بهتر هست و چرا؟
   مرسی

   • سلام.
    انگلیس هم کشور بسیار مناسبی برای تحصیل هست با دانشگاه های عالی. من مزایای کشور کانادا را نسبت به انگلیس به صورت زیر میبینم:
    – امکان اخذ اقامت کانادا با روال بسیار ساده بعد از فاغ التحصیلی
    – تحصیل ارزانتر در کانادا نسبت به انگلیس

  5. سلام و خسته نباشید همسر من 33 سالشه و مدرک لیسانس زبان ژاپنی داره و 10 سال به عنوان دستیار دندانپزشک سابقه بیمه داره با توجه به سابقه کاری میتونه توی رشته دندانپزشکی وارد دانشگاه بشه ؟

   • سلام. وقتتون بخیر.
    برای رشته دندان پزشکی ورودی دانشگاه به شدت سخت هست و رقابت خیلی زیاد. احتمال همه چیز هست، ولی بسیار پایین.
    منتها اگر بخوان می تونن توی رشته ی دستیاری دندان پزشکی و رشته های هم حوزش از طریق کالج تحصیلاتشون را شروع کنند. می تونید با مشاورین ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

   • بله، حتما امکانش هست. لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا همکاران بنده باهاتون تماس بگیرند

  6. میشه در مورد تفوت حقوق شهروندی ما و احالی خود کانادا بعد از اقامت توضیح بدین فرقی دان با هم یا حقوق و مزایا و همه چی یکی هست

  7. سوالم اینه که اونجا اگه تو رشته معماری تحصیل کنیم و بعد اقامت بگیرم میتونیم دقیقاً همون حقوقی رو که معمار های خود کانادا میگیرن ما هم بگیریم؟

   • بله، اگر شما فارغالتحصیل دانشگاه های کانادا باشید، بعد از فارغ التحصیلی هیچ تفاوتی بین شما و کانادایی ها نخواهد بود.
    دوستان توجه داشته باشند کشور کانادا بسیار مهاجر پذیر است و از نظر فرهنگی، کاملا پذیرفته شده است که افراد بین المللی در شرکت ها مشغول به کار شوند. پس صرف تحصیل در کانادا یعنی شما صلاحیت کار در شرکت های کانادایی را دارا هستید.

  8. نظرات دیگه رو خوندم و رفتم ارزیابی کردم خودم رو توی صفحه ای که داده بودید نمره من چند باید باشه که بتونم شامل موارد تحصیل در کانادا باشم

   • برای شروع پرونده ی تحصیل کانادا نیاز به امتیاز نیست. شما فقط شرایط سنیتون و سطح زبانتون مهم است. اگر فرم ارزیابی را پر کردید، کارشناسای ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

   • حداقل درامد بر اساس هر استان کانادا متفاوت است. به عنوان یک مثال حداقل درامد در استان تورنتو 14.5 دلار به ازای هر ساعت کار است.
    دوستانی که در رشته های تخصصی خود مشغول به کار می شوند درآمد به مراتب بالاتری خواهند داشت

  9. اگه بخوایم اقدام کنیم باید کجا بیاییم و از کجا شروع کنیم اقدام رو شماره تماسی چیزی دارید تماس بگیرم که شرایط خودم رو بگم؟

  10. اطلاعات خوبی بود ممنون خیلی کامل بود فقط بحث قیمتش مونده قیمتی که یک نفر بخواد از صفر شروع کنه تا اقامتش رو بگیره چقدر میشه منظورم اینه که چقدر باید پول بزاریم کنار برای این کار

   • هزینه شروع برای پروسه ی مهاجرت کانادا متناسب با روشی است که شما انتخاب میکنید. خیلی از روش های مهاجرتی نیاز به چند صد هزار دلار سرمایه گذاری دارن و بعضیاشون با چند هزار دلار انجام میشن. برای اطلاعات تکمیلی و اینکه چه روش مهاجرتی برای شرایط شما مناسب است، با کارشناسامون تماس بگیرید که دقیق وضعیت شما را ارزیابی کنند.

  11. بعد از اینکه مثلاً یک نفر ویزای کار گرفت کمترین حقوق و بیشترین حقوقی که میتونه بگیره چقدر هست میخوام بدونم ارزش داره اینقدر وقت بزارم

   • حقوق و دستمزد در کشور کانادا جز بالاترین دستمزدهای دنیاست. حداقل حقوق بر اساس قوانین کانادا در هر استان متفاوت است. ولی به عنوان یه تقریب مثلا در استان انتاریو بیشتر از 14 دلار در ساعت هست. البته برای کارهای minimum wage و حداقلی. اگر در رشته های تخصصی کار انجام بشه تا دو برابر و حتی بیشتر می تونه تغییر کنه.

  12. سلام. ببخشید من از کجا باید شروع کنم مدرک لیسانس دارم ترجمه هم کزدم ولی کارای ویزای کانادا شرایطش چجوریه؟

   • شما باید وضعیت مهاجرتیتون دقیق ارزیابی بشه. یعنی دقیقا بررسی شود از چه استریمی قادر به مهاجرت هستید.
    بنابر این بهتون توصیه میکنم فرم ارزیابی مهاجرتی را در سایت پر کنید و به سوالاتش دقیق پاسخ بدید تا کارشناسای ما بررسی کنند و بهترین روش را به شما پیشنهاد بدند

  13. توضیحاتتون در مورد ادامه تحصیل و مخصوصآ ویزای کار در کانادا فوق العاده بود مرسی عالی بود

  14. سلام من شنیدم بدون مدرک زبان هم میشه از دانشگاههای کانادا پذیرش گرفت می خواستم بدونم کچام دانشگاه بدون مدرک پذیرش میدند

   • سلام.
    برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا، شما باید حتما نمره زبان داشته باشید. البته بعضی از دانشگاه ها دوره ی زبان هم برگزار می کنند، اگر شرایط سنی شما 18، 19 سال باشه می شه براتون پذیرش مشروط گرفت. در این صورت باید سال اول در همون دانشگاه زبان بخونید.

  15. سلام. من بین تحصیل در کانادا و تحصیل در آلمان موندم کدوم رو انتخاب کنم. اگه میشه منو راهنمایی کنید؟

   • کشور کانادا بسیار مهاجرپذیر هست، اگر قصد اخذ اقامت و موندن در کشور محل تحصیل را دارید، 100 در 100 بهتون توصیه میکنم کانادا رو انتخاب کنید که بهتون امکان اقامت بعد از تحصیل را می ده.

   • سوالتون را خیلی کلی پرسیدین،
    به خیلی پارامترها بستگی داره، شرایط سنی، والدین درجه یک، شرایط زبان، تحصیلات، و …
    ممکن هست برای هر فردی چندین روش برای مهاجرت به کانادا ممکن باشه که تحصیل یکی از اونهاست، برای مشاوره با همکارانم می تونید در ارتباط باشید تا بتونن با توجه به وضعیت خاص شما، بهترین روش را بهتون پیشنهاد بدن

  16. من ۲۶ سالمه، لیسانس گرافیک دارم، زبانم ۵.۵ هست. من چطور میتونم برای تحصیل در دانشگاههای کانادا اقدام کنم؟ با همین نمره زبان میشه؟

  17. سلام. من یک پسر 17 ساله دارم در رشته ریاضی. می خواستم بدونم برای تحصیل در کانادا برای چه مقطعی اقدام کنه بهتره؟ ایران لیسانس بگیره و بعد برای مقاطع بالاتر بفرستیمش؟ یا بعد از دیپلم اقدام کنیم.
   مرسی

   • سلام. با توجه به شرایط سنی فرزند شما، بهترین زمان برای شروع تحصیل در کانادا ، بعد از دیپلم هست. ادامه تحصیل فرزندتون می تونه در کالج یا دانشگاه بر حسب علاقشون باشه.
    هر چقدر از نظر سنی، فرزندتون زودتر وارد کانادا بشن، سریعتر و راحتتر می تونن با فرهنگ کانادایی، خودشون را تطبیق بدن
    علاوه بر اون، دیپلم ایران در کانادا قابل قبول هست و اگر فرزندتون معدل دیپلم خوبی داشته باشن، در بسیاری از دانشگاه ها خوب، می تونیم براشون پذیرش بگیریم،
    و از همه مهمتر، افرادی که مدارک کالج یا لیسانس کانادایی دارند، خیلی راحت تر از بقیه متقاضیان جذب بازار کار کانادا می شن.

  18. من فارغ التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد هستم می خواستم ببینم آیا مدارک تحصیلی دانشگاههای آزاد در کانادا برای ادامه تحصیل معتبر است و یا شرایط خاصی برای پذیرش این مدارک دارند

   • سلام. مدارک دانشگاه آزاد در کانادا کاملا معتبر هست و خیلی سال هست که دانشجویان زیادی برای تحصیل در کانادا از دانشگاه های آزاد ایران به کانادا اومدند، و بعضا مدارک خیلی بالایی هم اخذ کردند و حتی جذب هیئت علمی دانشگاه های کانادا شدند. بنابراین اصلا نگران مدرک دانشگاهیتون نباشید، تنها پارامتری که مهم و تاثیر گذار هست معدل شماست.

  19. با سلام. من یک پسر 10 ساله دارم و خودم هم 37 سالمه. علاقمندم برای مهاجرت یا تحصیل اقدام کنم. به نظرتون کدومش برای من ممکن هست؟

   • با سلام. شرایط شما باید به صورت دقیقتر بررسی شه. لطفا با مشاورین ما هماهنگی بفرمایید برای توضیحات بیشتر. ولی در حالت کلی شرایط تحصیل هم برای خودتون ممکن هست امکانپذیر باشه. ولی برای پسرتون که قطعا شرایط تحصیل در کانادا امکان پذیر هست، ایشون را می تونید توی مدارس کانادا ثبت نام کنید و خوتون هم ویزای همراه بگیرید و با فرزندتون به کانادا تشریف بیارید.
    در مورد مهاجرت مستقیم به کانادا هم با مشاورین ما هماهنگی بفرمایید، تا شرایط شما بدقت بررسی شه.

  20. سلام من می خواهم برای تحصیل درمقطع لیسانس برای کانادا اقدام کنم می خواستم بدونم هزینه تحصیل برای مقطع لیسانس حدودا چقدره

   • هزینه تحصیل در کانادا بر اساس رشته و استانی که قصد دارید در اون تحصیل کنید متفاوت است. ولی به طور میانگین، هزینه شهریه دانشگاه های کانادا سالیانه 20 هزار دلار و 10 هزار دلار سالیانه برای زندگی در کانادا در نظر داشته باشید.

  دیدگاه‌تان را بنویسید: