مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی

روش مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی از جمله روشهایی است که در حال حاضر منجر به گرفتن اقامت دایم کانادا منجر می شود. بسیاری از ورزشکاران، مربیان، و هنرمندان در سراسر دنیا، از این روش مهاجرتی برای انجام پروسه مهاجرت خود به کشور کانادا از آن استفاده می نمایند. در ادامه مقاله به طور مفصل به این روش مهاجرتی خواهیم پرداخت

مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی

یکی از روش های اخذ اقامت دایم، مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی می باشد. هدف از روش خود اشتغالی کانادا ، امکان ورود افراد با توانایی ایجاد خود اشتغالی در حوزه های فرهنگی و ورزشی است.

در مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی ، پرونده فرد متقاضی با در نظر گرفتن موارد زیر بررسی خواهد شد.

  • دارای تجربه در زمینه های فرهنگی و ورزشی
  • علاقمند به خود اشتغالی کانادا در حوزه ورزشی یا فرهنگی
  • فرد متقاضی قادر باشد در حوزه ی ورزشی و یا فرهنگی، سهمی در زندگی مردم کانادا ایفا نماید.

شرایط مهاجرت به کانادا به روش خوداشتغالی

بمنظور موفقیت متقاضی در مهاجرت به کانادا به روش خود اشتغالی ، باید تمام شرایط زیر برآورده شود.

  1. داشتن حداقل 2 سال سابقه کار در حوزه ورزشی در سطح جهانی یا در حوزه های فرهنگی. این سابقه کار باید در بازه 5 ساله ی آخر متقاضی قبل از ارسال مدارک باشد. علاوه بر آن، باید این تجربه کاری به صورت خود اشتغال باشد. اگر فردی در این حوزه ها به صورت کارمند ارگان یا سازمانی فعالیت داشته، امکان درخواست ویزای خود اشتغالی کانادا را نخواهد داشت.
  2. در صورت برآورده کردن بند فوق، فرد متقاضی باید حداقل 35 امتیاز را در بخش ارزیابی شرایط کسب نماید. بخش ارزیابی شامل 5 معیار سابقه، تحصیل، سن، زبان و قدرت انطباق بذیری با کشور کانادا می باشد.

علاوه بر موارد فوق، فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی ، باید یک بیزینس پلن جامع به اداره مهاجرت کانادا ارایه دهد. در این بیزینس پلن، باید ثابت شود که فرد متقاضی، برنامه دقیقی بمنظور خود اشتغالی کانادا در زمینه ورزشی و فرهنگی دارد.

اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا نسبت به سایر روش‌های اقامت در کانادا، طولانی تر است. در سال 2018، بر اساس مستندات سایت مهاجرت کانادا، مدت زمان این پروسه مهاجرت، بیش از 25 ماه بوده است.

چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت اقتصاد کانادا، استان ها، و نظام تامین اجتماعی کانادا هستید، شما را به مطالعه مطالب درباره کانادا دعوت می نماییم.

دیدگاه‌تان را بنویسید: